ZNACIE PRZECIEŻ ŁASKĘ PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA,

który będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić  2Kor 8,9

· UCZESTNICY DEBAT

ZMIEŃ JĘZYK

MGR INŻ. ARCH. MAŁGORZATA WAIS-MAKSOŃ

Ukończyła Szkołę Podstawową nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza a następnie Liceum Ogólnokształcące Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Studia na Politechnice Krakowskiej wydział Architektury i Urbanistyki ukończyła w 2001 r. uzyskując tytuł mgr inż. architektra wraz z akredytacją Royal Institute of British Architects. Dyplom z projektowania obiektów użyteczności publicznej.

Praktykę po studiach od 2000 r. odbyła na jednej z największych budów przemysłowych południowej Polski na terenie tworzonej Specjalnej Strefy Ekonomicznej W Mielcu przy budowie zakładów przemysłowych Kronospan, Lear, Bury na stanowisku asystenta Kierownika Budów.

· od 2007 r. członek Podkarpackiej Izby Architektów
· od 2007 r. prowadzi własne biuro architektoniczno-budowlanego MWM Studio Mielec (realizując projekty architektoniczno-budowlane dla obiektów kubaturowych użyteczności publicznej, mieszkaniowej i przemysłowej)

Do obecnie najciekawszych projektów w trakcie realizacji należy:
· opracowanie projektu budowlanego rozbudowy Zespołu Sakralnego dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach dla budowy obiektów Centrum Bożego Miłosierdzia Faustinum i św. Faustyny w Krakowie Łagiewnikach,

· wielkopowierzchniowe centrum logistyczne firmy Tycner Sp. z o.o. SSE Połaniec,

· obiekt biurowo-produkcyjny Eko Projekt Sp. z o.o SSE Połaniec,
· kolejny obiekt biurowo-magazynowy dla firmy Dec Poland Tekpro Mielec.

Do najważniejszych zrealizowanych obiektów należy zaliczyć:
· budynek użyteczności publicznej aula dla Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie przy ul. Św. Jacka w Krakowie,

· budynek szkoły niepublicznej „Hirszówka” przy ul. Mickiewicza w Mielcu, uhonorowany nagrodą Budowa Podkarpacia 2017r.

· budynek użyteczności publicznej Oddział Celny przy ul. Wojska Polskiego w Mielcu,
· budynek użyteczności publicznej firmy Brammer S.A. Kolbuszowa oraz Poznań,
· zespół mieszkaniowy Osiedle Apartamenty Zygmuntowskie Mielec,
· zespół mieszkaniowy Osiedle Nowa Bud Mielec,
· zespół Mieszkaniowy Spółdzielni Mieszkaniowej Mielec,
· budynki zakładów przemysłowych dla firm Plastwag Sp. z o.o. (obecnie Nobility SSE Mielec) , Profit S.C. SSE Kolbuszowa, Fin -Pro Sp. z o.o. Kolbuszowa , Szel- tech SSE Mielec , Atus Sp. z o.o. Sadkowa Góra , Visual Promotion Sp z o.o. SSE Wieliczka, Prima Bąk dla Dec Poland- Tekpro Mielec.

Od 2011 r. jest współwłaścicielem Eko Projekt Sp. z o.o - pełniąc funkcję Prezesa Zarządu.
Firma zajmuje się projektowaniem oraz produkcją konstrukcji stalowych , elementów maszyn i części metalowych dla przemysłu z branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, odpadowej, motoryzacyjnej i metalowej.

Działalność Eko Projekt w zakresie produkcji elementów i konstrukcji stalowych skierowana jest na rynek krajowy i zagraniczny dla klientów z Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Danii oferując elementy o wysokim przetworzeniu, wysokiej jakości i estetyce wykonania. Firma posiada wyodrębnione wydziały produkcyjne stali węglowej od 2016 r. oraz od 2018 r. produkcji stali nierdzewnej.

W zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym na terenie Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu wdrożony jest system zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz certyfikacje spawalnicze dla konstrukcji i elementów stalowych. Od 2020 r. Eko Projekt prowadzi innowacyjny, prekursorski projekt związany z projektowaniem i produkcją urządzenia dla minimalizacji uciążliwych odorów wytwarzanych w przemyśle oraz hodowlach.