ZNACIE PRZECIEŻ ŁASKĘ PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA,

który będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić  2Kor 8,9

· I DZIEŃ - 20.10.2022

ZMIEŃ JĘZYK

KRZYSZTOF ZIEMIEC

Urodził się w 1967 roku w Warszawie. W roku w którym ukazała się słynna „Orkiestra samotnych serc sierżanta Pieprza” zespołu The Beatles, płyta która do dziś jest jedną z jego ulubionych. Po ukończeniu legendarnego liceum „Rejtana” trafił na Politechnikę Warszawską, gdzie nie bez problemów zmagając się z mechaniką cieczy i gazów, termodynamiką i wytrzymałością materiałów, uzyskał dyplom inż. specjalisty od inżynierii ochrony środowiska. Przez kilka lat nawet z powodzeniem zajmował się ulepszaniem procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków! Ale ponieważ od dziecka marzył o pracy w radiu, mając 27 lat postanowił zmienić swoje życie. Niemal z ulicy trafił do ukochanej „Trójki” gdzie dostał solidne fundamenty zawodu dziennikarza i gdzie przepracował niemal 10 lat. Romans jaki nawiązał równolegle z telewizją sprawił, że po jakimś czasie zamienił radiowy mikrofon na kamerę. I tak już zostało. Największym telewizyjnym „poligonem doświadczalnym” był dla niego z pewnością ponad 3 letni okres spędzony w TVN24, gdzie był wydawcą i prezenterem, od samego początku działalności tej stacji.

Pracował w TVP1, TVP2, TV Puls, Canal + gdzie prowadził programy informacyjne i szereg programów publicystycznych. Od grudnia 2009 po prawie 2 letniej przerwie spowodowanej wypadkiem i ciężkimi poparzeniami wrócił do pracy w Wiadomościach. Prowadził też publicystyczny show „Mam inne zdanie”. Obecnie oprócz pracy w Wiadomościach jest także gospodarzem programu „Prawdę Mówiąc” na antenie TVP INFO.

Jako dziennikarz musiał na żywo na antenie stawić czoła takim wyzwaniom jak śmierć Jana Pawła II czy katastrofa smoleńska.

Znany jest również z cyklu "Niepokonani - niezwykłe historie" emitowanego w TVP1, (za co w 2010 r. dostał nagrodę w konkursie „Oczy szeroko otwarte”) i roli narratora w filmie Jarosława Szmidta „Jan Paweł II szukałem Was” (uhonorowanego Totusem w 2011r.). Jest wielokrotnym laureatem najważniejszej polskiej nagrody telewizyjnej „Telekamery” w kategorii Prezenter Informacji (2013 i 2012) oraz Informacje - Osobowość (2011).

Czasem próbuje swych sił jako lektor audiobooków a także jako komentator i felietonista. Sięga z pasją nie tylko po pióro ale także po aparat fotograficzny. Swoje trudne doświadczenia związane z wypadkiem z 2008 roku opisał wraz z Mirą Suchodolską w książce „ Wszystko jest po coś”. Prywatnie – szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

PATRONATY HONOROWE

WSPARCIE MODLITEWNE

PARTNERZY STRATEGICZNI

GŁÓWNI PARTNERZY WSPIERAJĄCY

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATORZY